کار کردن با صفحه هایی پر از اعداد و ارقام در پروژه های اکسل نیاز به تخصص ویژه در انجام پروژه های اکسل دارد. داشبورد اکسل مرور سریع گزارش هایی به صورت تصویری را در محیط اکسل فراهم نموده و برای بررسی اجمالی ، به تصمیم گیری شما کمک فوری می نماید زیرا بررسی حجم زیادی از داده ها در اکسل را برای شما امکان پذیر می سازد.

داشبورد های اکسل شامل عناصر مختلفی از قبیل نمودار ها ، جداول ، شکل ها و … هستند که در ارایه داده ها کمک می کنند. داشبورد بیشترین کاربرد را برای حجم وسیعی از داده ها دارد. برای حجم وسیعی از داده های می توان داشبورد آن ها را ساخت و در مدت زمان بسیار کم به نتایج مهمی رسید.

انجام داشبورد در پروژه های اکسل

داشبوردها با نشان دادن خلاصه حیاتی داده ها روند تصمیم گیری را ساده تر می نمایند.

 

ایجاد داشبورد در اکسل

برای ایجاد داشبورد در پروژه های اکسل حداقل دو شیت جدید ایجاد نمایید یک شیت مربوط به داده های خام شما و دیگری مربوط به داشبورد می باشد.

داده های خود را در یکی از شیت های پروژه اکسل وارد نمایید.

داده های خام مورد نیاز خود را در سلول های این شیت وارد نمایید و اطمینان حاصل کنید داده ها مانند جدول تشکیل شده اند و فقط در هر سلول یک مجموعه از اعداد و ارقام قرار گرفته باشد.

داده هایی را که می خواهید در نمودار پروژه اکسل نشان داده شوند را انتخاب نمایید.

داده هایی را که می خواهید در داشبورد به صورت نمودار مشاهده نمایید را از انتخاب نمایید و پس از افزودن نمودار، آنها را به نمودار ارتباط دهید.

یک نمودار میله ای در شیت دوم پروژه اکسل اضافه نمایید.

برای این منظور به شیت خالی مراجعه نموده و در منوی نمودار های اکسل نمودار میله ای را انتخاب نمایید.

بخش نمودارها در برگه insert نوار بالایه پروژه اکسل قابل مشاهده می باشد.

شکل نمودار را فرمت بندی نمایید.

همیشه نمودار اولیه ظاهر مورد دلخواه شما را ندارد بنابراین از گزینه ها و منو های مختلف اکسل برای فرمت بندی نمودار استفاده کنید.

در این جا شما یک داشبورد ساده در پروژه اکسل خود اضافه نمودید که یک نمودار کامل از داده های مورد نیاز شما را به شما نمایش می دهد.

برای انجام پروژه های اکسل خود اینجا کلیک کنید و یا با ما تماس بگیرید.

پیشنهادتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *